<

SLIVNIK DESETI V SLALOMU

datum: 23.01.2019

Jernej Slivnik je na pravi potiNa slalomski progi v Podkorenu je naš smučar in paraolimpijec Jernej Slivnik zaključil tekmovanje na svetovnem prvenstvu za smučarje invalide. Tako kot v veleslalomu je tudi v slalomu obe progi uspešno presmučal in s časom 2:17.59 osvojil deseto mesto. Nekoliko boljši je bil na prvi progi, dodamo pa naj, da je bil njegov nastop zaradi poškodbe rame, še nekaj dni pred prvenstvom vprašljiv.Čestitke za deseto mesto Med sedečimi smučarji v monoskijih je svetovni prvak tudi v slalomu postal Nizozemec Jeroen Kampschreur (1:50.98), drugi je bil Norvežan Jasper Pedersen (1:54.80), tretji pa Poljak Igor Sirkoski (1:59.11). Tekmo si je ogledal tudi predsednik RS Borut Pahor.
Smučarke in smučarji, ki v treh skupinah tekmujejo v Kranjski Gori in italijanski Sella Nevei bodo z zaključno slovesnostjo prvenstvo sklenili 1. februarja 2019 v Sella Nevei.